Záběh ..?

Nový NuVinci N360 se zdárně pere s každodenním nasazením, resp. se mnou 🙂 Šlape téměř po všech stránkách lépe, než předchozí kus. Téměř…

V předchozím článku jsem zmiňoval „ojedinělé“ zatuhnutí po tvrdší zátěži. Test jsem opakoval a se stále stejným výsledkem. Taky už jsem s tím pozlobil NuVinci support 🙂 Odpovědí mi bylo lakonické: „…ložiska potřebují na záběh 300km.“ Připomínám, že do dotazu jsem uvedl, že mám najeto… – něco přes 300 km :-o)

Mám k tomu vlastní hypotézu: Protože k tomu dochází výhradně v rámci kombinace nízká rychlost (5 – 6 km/h), nízká kadence (<50) a vysoké zatížení, usuzuji na lokální přehřátí dílů, které díky roztažnosti dočasně změní vlastnosti ložiska. Viděl jsem fotky vnitřku Nuvinci N360 a asi tuším, které ložisko to je. Po uvolnění zátěže a zvýšení otáček na vstupu i výstupu dojde záhy k lepší distribuci tepla (potažmo kapaliny) a normalizaci. Asi nemusím zmiňovat, že na takové téma se s vámi opět nikdo z podpory nebaví. Ono je to typické: Výrobce obecně mlčí na téma účinnost NuVinci a odpovědi se vyhýbá trapným mlžením. Fórum nuvinci.informe.com možná i kvůli tomu zavřeli.. – lidi do toho prostě moc šťourali. Pak není divu, že zmíním-li v dotazu, že se NuVinci N360 standardně v provozu zahřívá, nikdo to nekomentuje. Přitom konstatuji, že to považuji za normální, za vlastnost systému.

No nic – se záběhem nemám problém, klidně počkám pár tisíc km. Jen si tak představuju to frézování ložiskových drah a ty přibývající kovové špony putující v kapalině, lačné zakousnout se zejména do těsnících prvků udržujících kapalinu uvnitř…

Abych nezapomněl  na volnoběžku: Ta si totiž čas od času „vystřelí“. Tedy zdá se, že praporky zkrátka nezapadnou – zejména při změnách převodu – a pěkně to v ní křupne. Je fakt, že tohle zkraje dělal i předchozí NuVinci hub.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice nuvinci n360 a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.